![](https://e-ota.gr/wp-content/uploads/2018/10/Καραπανος-1024x683.jpg)
Προοπτική επανεκλογής για τον Νίκο Καραπάνο στον δήμο Μεσολογγίου
Δημοσκόπηση για λογαριασμό της εφημερίδας Εθνική Ηχώ πραγματοποίησε η εταιρία Rass στο Μεσολόγγι και τα αποτελέσματα δείχνουν ότι ο Δήμαρχος Νίκος Καραπάνος έχει υψηλές πιθανότητες επανεκλογής, καθώς το 40.2% των δημοτών δηλώνουν ως πρώτη επιλογή ότι ο Καραπάνος αξίζει να επανεκλεγεί. Παράλληλα, μάχη για τη δεύτερη θέση δίνουν οι Κώστας Λύρος και Δημήτρης Σταμάτης.
Στην πρόθεση ψήφου για τις βουλευτικές εκλογές, προηγείται με διαφορά η ΝΔ και ακολουθεί ο ΣΥΡΙΖΑ, με τρίτη τη Χρυσή Αυγή.