![](https://e-ota.gr/wp-content/uploads/2018/09/grhgorhs-1-1-620x420.jpg)
Φαβορί για τον δήμο Πάτρας ο αντιπεριφερειάρχης Γρηγόρης Αλεξόπουλος
Φαβορί Για τον Δήμο της Πάτρας φαβορί θεωρείται ο αντιπεριφερειάρχης Αχαΐας, Γρηγόρης Αλεξόπουλος , ο οποίος επιστρέφει στον πρώτο βαθμό Τοπικής Αυτοδιοίκησης με προοπτικές νίκης.
Εκτιμάται ότι ο κ. Αλεξόπουλος , ο οποίος θα παρουσιάσει ένα διευρυμένο σχήμα, με επιρροές από όλο το πολιτικό φάσμα, μπορεί να αντιπαρατεθεί στον νυν δήμαρχο του ΚΚΕ, Κώστα Πελετίδη, με προοπτική νίκης.