![](https://e-ota.gr/wp-content/uploads/2018/10/anonymo-2_3.jpg)
Υποψήφιος δήμαρχος Αρχαίας Ολυμπίας ο Γιώργος Γεωργιόπουλος
Σύμφωνα με πληροφορίες του kalpi19.gr, o Αντιπεριφερειάρχης Ηλείας, Γιώργος Γεωργιόπουλος ενδιαφέρεται να κατέλεθει στις ερχόμενες αυτοδιοικητικές εκλογές, ως υποψήφιος δήμαρχος Αρχαίας Ολυμπίας.
Παράλληλα, η απόφαση του Αντιπεριφερειάρχη Αχαΐας, Γρηγόρη Αλεξόπουλου, να διεκδικήσει τον δήμο Πατρέων, φανερώνει ξεκάθαρη αποδυνάμωση του ψηφοδελτίου Κατσιδάρα, για την Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας.