![](https://e-ota.gr/wp-content/uploads/2018/11/46117909_146907676272179_6522281273497485312_o-1024x683.jpg)
Αυτός είναι ο διάδοχος του Μιχάλη Σταυριανουδάκη στον δήμο Δάφνης – Υμηττού
Σύμφωνα με πληροφορίες του kalpi19.gr, ο «εκλεκτός» της Νέας Δημοκρατίας για τον δήμο Δάφνης-Υμηττού είναι ο λογιστής και δημοτικός σύμβουλος Δάφνης-Υμηττού, Αναστάσιος Μπινίσκος.
Ο νυν δήμαρχος, Μιχάλης Σταυριανουδάκης, θα πολιτευτεί με τη Ν.Δ. στον Νότιο Τομέα Αθηνών και η Πειραιώς φέρεται να έχει αποφασίσει να στηρίξει τον δημοτικό σύμβουλο, Αναστάσιο Μπινίσκο, ο οποίος είναι παράλληλα εντεταλμένος σύμβουλος Εσόδων και Οικονομικού.