![](https://e-ota.gr/wp-content/uploads/2023/03/B152814D-AF2E-4CD7-8D6D-733CA94B107C.jpeg)
Περιφέρεια Πελοποννήσου: Στην 1η γιορτή μανταρινιού στο Δρέπανο Αργολίδας ο Παναγιώτης Νίκας
Ο Περιφερειάρχης Πελοποννήσου, Παναγιώτης Νίκας παρευρέθηκε στην 1η γιορτή μανταρινιού στην Πλατεία Δρεπάνου, στην Αργολίδα. Στην εκδήλωση ήταν και ο δήμαρχος Ναυπλίου Δημήτρης Κωστούρος.
![](https://www.otavoice.gr/wp-content/uploads/2023/03/332205564_160151156521977_5927488533357822903_n.jpg)
Ο περιφερειάρχης μετά την εκδήλωση ανέφερε:
Στηρίζουμε έμπρακτα όλες τις εκδηλώσεις που έχουν αγροδιατροφικό χαρακτήρα, σε κάθε νομό.
Οι εκδηλώσεις αυτές αναδεικνύουν και προβάλουν τα ποιοτικά προϊόντα που παράγει η ευλογημένη Πελοποννησιακή γη, συνδιοργανώνονται από φορείς και από Συλλόγους που δουλεύουν με μεράκι και αγάπη και αγκαλιάζονται από τους κατοίκους και τους επισκέπτες της Περιφέρειάς μας.
![](https://www.otavoice.gr/wp-content/uploads/2023/03/331928872_2581941191945707_9149825778184362596_n.jpg)