![](https://e-ota.gr/wp-content/uploads/2019/03/EV_JP_200915_EKLOGES_ANOIGMA_KALPH0-768x512-1.jpg)
Συνωστισμός υποψηφίων στον δήμο Αγίας Παρασκευής – Όλα τα ονόματα
Αλλος ένας δήµος όπου υπάρχει πανσπερµία υποψηφιοτήτων στην πορεία προς τις εκλογές του Μαΐου είναι αυτός της Αγίας Παρασκευής.
Ο υποστηριζόµενος από τον ΣΥΡΙΖΑ νυν δήµαρχος, Γιάννης Σταθόπουλος, περιµένει να δει µε ποιον θα κονταροχτυπηθεί στον 2ο γύρο, έχοντας όµως χάσει σηµαντικές δυνάµεις.
Η Ν.∆. κατέρχεται πολυδιασπασµένη, αφού ήταν πέντε οι υποψήφιοι από τον χώρο.
Μετά, βέβαια, την απόσυρση δύο από αυτούς, έχουν αρχίσει να ξεκαθαρίζουν τα πράγµατα.
Μεγάλο αγώνα δίνουν ο πρώην δήµαρχος Βασίλης Ζορµπάς και ο δηµοτικός σύµβουλος Αλέξανδρος Μουστόγιαννης. Οπως σχολιάζουν έµπειροι της περιοχής, προβλέπεται µάχη στήθος µε στήθος, αφού όποιος από τους δύο παραπάνω βρεθεί στον 2ο γύρο πιθανόν θα είναι ο επόµενος δήµαρχος..